Toores e külmkäivitus jubib?

Kapotialused jutud
Vasta
Kasutaja avatar
kris282
kasutaja
Postitusi: 157
Liitunud: 26 Dets 2007, 17:22
Asukoht: põlvamaa

Toores e külmkäivitus jubib?

Postitus Postitas kris282 » 21 Juul 2009, 11:53

Mis oleks kõige tõenäolisemalt katki, sest toore klapp läheb kinni. Veab kui auto üldse käima läheb. Sümptomiteks on siis tohutu sinise suitsu pilv, ebaühtlane tühikäik ja u. 2000-3000 osaliselt mitte töötavad silindrid. Tahaks teada mis seal jubib. Sest seal käib ju vist midagi ka seoses tosooliga? Targemad palun aidake!!
Ps mootor on 1.8 OCH karpa.
Sierra 1.8- tõmme on vägev :)

Kasutaja avatar
jaan175
aktivist
Postitusi: 200
Liitunud: 30 Mai 2009, 13:00
Asukoht: pärnumaa

Re: Toores e külmkäivitus jubib?

Postitus Postitas jaan175 » 21 Juul 2009, 12:13

proovi käega tooreklappi lahti hoida ja vaata mis sis juhtub. muidu peaks klapp ise annast reguleerima tosooli temperatuuri järgi. tohutu sinise suitsu pilv tuleb ka õli põletamisest, et äkki mootoris midagi juhtunud ja õli pääseb silindrisse :?:
elukutselt eestlane

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: Toores e külmkäivitus jubib?

Postitus Postitas IvoK » 21 Juul 2009, 12:43

Kindlasti on sellele 1.8 ohc mootoril pierburg-i karpa peal :?:

kuna ise sama asjaga maadelnud, siis arvatavasti pole sul selle tooreklappiga midagi teha, sest aja jooksul on vedelik ja alumiinium oma töö teinud ja see külmalt tühikäigu hoidmine ei ole võimalik, (lihtsalt need jahutusvedeliku kanalid umbes ja kinni oksudeerunud) ma selle kakkusin laiali ka kunagi ammu ja mina ei saanud sellega midagi teha. :roll:

Aga jah kui sinist viskab, siis see viitab ikka kas rõngastele või klappisääretihenditele.
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

Kasutaja avatar
kris282
kasutaja
Postitusi: 157
Liitunud: 26 Dets 2007, 17:22
Asukoht: põlvamaa

Re: Toores e külmkäivitus jubib?

Postitus Postitas kris282 » 21 Juul 2009, 13:17

IvoK kirjutas:Kindlasti on sellele 1.8 ohc mootoril pierburg-i karpa peal :?:

kuna ise sama asjaga maadelnud, siis arvatavasti pole sul selle tooreklappiga midagi teha, sest aja jooksul on vedelik ja alumiinium oma töö teinud ja see külmalt tühikäigu hoidmine ei ole võimalik, (lihtsalt need jahutusvedeliku kanalid umbes ja kinni oksudeerunud) ma selle kakkusin laiali ka kunagi ammu ja mina ei saanud sellega midagi teha.

Aga jah kui sinist viskab, siis see viitab ikka kas rõngastele või klappisääretihenditele.
Pieburg jah.
Õli ei kao, lihtsalt ta uputab silindri penast üle :roll: korra kui gaasi põhja vajutasin lendas selline hirmus pilv musta kh välja nagu diisel juba :lol:
Sierra 1.8- tõmme on vägev :)

Kasutaja avatar
jaan175
aktivist
Postitusi: 200
Liitunud: 30 Mai 2009, 13:00
Asukoht: pärnumaa

Re: Toores e külmkäivitus jubib?

Postitus Postitas jaan175 » 21 Juul 2009, 14:56

ma ei ole kunagi sierra karpat lähemalt näinud aga tavaliselt on seal sees ujuk ja ujuki nõel mis ei lase karpasse rohkem bensiini sisse kui vaja. arvatavasti on nõelal mingi S#tt vahel või lihtsal vanadusest läbi hakanud laskma. loomulikult vaata, et tooreklapi ka korda saad et ta sul ikka mootori soojenedes ilusti avaneb
elukutselt eestlane

Kasutaja avatar
kris282
kasutaja
Postitusi: 157
Liitunud: 26 Dets 2007, 17:22
Asukoht: põlvamaa

Re: Toores e külmkäivitus jubib?

Postitus Postitas kris282 » 21 Juul 2009, 15:00

jaan175 kirjutas:ma ei ole kunagi sierra karpat lähemalt näinud aga tavaliselt on seal sees ujuk ja ujuki nõel mis ei lase karpasse rohkem bensiini sisse kui vaja. arvatavasti on nõelal mingi S#tt vahel või lihtsal vanadusest läbi hakanud laskma. loomulikult vaata, et tooreklapi ka korda saad et ta sul ikka mootori soojenedes ilusti avaneb
Viga käes, nimelt sisselaske kollektori all on mingi andur(arvatavasti temp) selle küljest oli üks sindrima juhe lahti pääsenud. Kuid seejärel suutsin gaasitrossi ära lõhkuda :cry:
Sierra 1.8- tõmme on vägev :)

Vasta