vaba teema, kuid jääme viisakaks

vaba teema, mula ja pläma...
Vasta
Jaanus
Klubi liige
Postitusi: 1729
Liitunud: 15 Juul 2007, 14:00
Nimi: Jaanus
Asukoht: Tallinn

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jaanus » 07 Sept 2013, 21:56

proovi cookied/küpsised delete-da vms

ma kasutan firefoxi, sellel aitas see. IE-ga töötas asi ilmselt sellepärast et ma pole sellega varem siin käinud.

telefonis on mul chrome(mobile vms), seal ma kustutamis võimalust ei leidnud, panin lihtsalt disable vms. nüüd toimib nagu.
'89 3d 1,6
Sierra Cosworth is Bruce Springsteen

Kasutaja avatar
Six-Fo
fanaatik
Postitusi: 800
Liitunud: 15 Sept 2012, 10:26
Asukoht: Tallinn/Põltsamaa

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Six-Fo » 07 Sept 2013, 23:39

Jaanus kirjutas:
telefonis on mul chrome(mobile vms), seal ma kustutamis võimalust ei leidnud, panin lihtsalt disable vms. nüüd toimib nagu.
Võta Chrome lahti, sealt menüü->settings->privacy->all on riba Clear browsing data->clear cookies, site data
http://www.youtube.com/user/CmCarVideos" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/Cm.Vids" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jaan » 08 Sept 2013, 07:25

Korda võiks hoopis asja teha, mitte iga mees peab it haridusega olema, et Sierraclubisse pääseda. Et siis lugeda, kuidas maailma ühel lihtsamal mudelil mutreid keerata? Natuke absurdne ei tundu teistele?
Sierra Is

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Tarmo » 08 Sept 2013, 08:09

mul ongi jumala pohhui kas sa saad sisse või mitte, kuid teistele obama nuhkvara kasutajatele teadmiseks, et kustutage küpsised aegade algusest (või kaua te olete chromega sierraclubi kasutanud), mitte viimane tund, ja probleem laheneb

Kasutaja avatar
Six-Fo
fanaatik
Postitusi: 800
Liitunud: 15 Sept 2012, 10:26
Asukoht: Tallinn/Põltsamaa

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Six-Fo » 08 Sept 2013, 08:58

Kui seda värki korda ei saa siis võiks niikaua mingi suure punase teavituse panna selgelt nähtavasse kohta (ülesse bannerisse näiteks), et inimesed teaksid kuidas toimetada. Mina sain cookiede kohta alles telefoni teel teada, tõenäoliselt need kes vabat teemat ei loe(loe:ei saagi lugeda) ei teagi kuidas foorumisse pääseda enam.
http://www.youtube.com/user/CmCarVideos" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/Cm.Vids" onclick="window.open(this.href);return false;

Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jesper » 08 Sept 2013, 10:51

See asi millest teema alguse sai ju ongi korras, tehtud täpselt nii nagu peab. Browseri mark ja mudel ei puutu asjasse, lihtsalt vana, valesti sätitud cookie tekitab probleeme - see konkreetne üksainus Sierraclubi oma tuleb käsitsi ära kustutada, nagu juba mainitud. Seal ei ole mingeid asju "aegade algusest", cookied ei tööta nii.

Ja üldse mis puudutab "IT haridust" siis cookie on nii lihtne, labane ja vana tehnoloogia, et selle üldisest tööpõhimõttest aru saamine on umbes võrdne kardaani tööpõhimõttest aru saamisega. Mulle isiklikult tundub nats absurdne, et tehnikafoorumis on selliste asjade mittejagamine kuidagi nagu auasi või pjedestaal, oh-ma-olen-nii-kõva-mees-et-ei-jaga-seda-nohkarite-itvärki. See algne probleem on jah asi, mille ära tundmine nõuab nats kogemust, aga no kustutamise koha üles leidmine seadetest... kamoon.

Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jesper » 08 Sept 2013, 11:03

Eriti spets on muidugi see, et kodanik rinu väitis et ta "igapäevatöö on kodulehtede tegemine" ja kohe järgmises postituses on et "ei saa sisse". Ma isiklikult ei läheks näiteks arsti juurde, kes ei suuda eristada kõrvaauku p*rseaugust ja avalikult kurdab et kraadiklaas ei lähe sisse...

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas rinu » 08 Sept 2013, 11:09

Mul oli too hetk väga kiire tööle minekuga. Ei viitsinud kohe otsima hakata mis jama. Enne kodust väljumist juba oli tunne, et cookie nuss see on. Töö juures postitasin.

Neile kel it haridust pole on spets link tehtud avalehele, küll väga peidus aga siiski olemas. Kõige õigem on tolle kasutamine.
http://rinu.net.ee/kypsis.png

Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jesper » 08 Sept 2013, 12:46

Jah, pooleks läinud kardaani ära tundmine vajab ju end professionaalseks automehaanikuks tituleerivalt isikult meeletut viitsimist ja aeganõudvat otsimist :lol:

Mitte paha pärast, aga lihtsalt enda võõraste sulgedega ehtimine pole üldse ilus tegevus.

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas rinu » 08 Sept 2013, 12:57

Jesperil on paha tuju täna? :D

Ega pooleks kardaani ka 25 sekundiga ei diagnoosi. Peab ikka auto alla ka vaatama enne kui 100% kindlalt öelda saab. Ülekandes on rohkem osi, kõhutunne ei pea alati paika. Samamoodi selle olukorraga, mul polnud ju õrna aimugi mida tehtud oli, ei saa 100% kindlalt väita milles viga kui asja uurinud pole. Minu jaoks oli see hetk lahendus teise arvuti või brauseri kasutamine. Pärast muidugi leidsin hulga paremaid lahendusi. Samamoodi tee ääres ei hakka kohe kardaani vahetama, kui võimalik istud teisse autosse ja sõidad edasi, kardaani vahetab siis kui aega tekib.

Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jesper » 08 Sept 2013, 13:11

Mul ei ole otseselt paha tuju, tegin just tassi kohvi ja nuputasin välja lahenduse öö läbi mind painanud elektroonikaprobleemile, raske on tahta paremat päeva algust :)

Ma lihtsalt siiralt tunnen end puudutatuna kui teoorias justkui tehnilist taipu omavaid inimesi sellised lihtsad probleemid rööpast välja võtavad. See ei saa kuskilt otsast olla seotud asja keerukusega, vaid on täiesti teadlik positsioon - "mina neid it värke ei jaga ja ei tahagi jagada, tehke asi korda". Põrgusse, ma pole kokk ega automehaanik, aga mugulad suudan ikka end vigastamata ära praadida ning kardaani leian ka joppamise korral esimese hooga üles. See "it-st mitte jagamine" on ikka täiesti selge oma suhtumise näitamine viimase 20 aasta jooksul pika puuga maailma kõige rohkem muutnud tehnoloogiasse. Ja ma tunnen end ka sellest puudutatuna, küll natuke vähem, kui asjaarmastajad end mu tsunfti nimega reklaamivad.

PS. igaks juhuks täpsustan üle, ma ei räägi algsest probleemist, see tõesti oli selline asi mille pihta tuleb end korra veriseks joosta et elu lõpuni meelde jääks :)

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas rinu » 08 Sept 2013, 13:26

Ära mõista valesti, jagan väga hästi mis toimub. Kui mul klubi lehe või foorumi ülal hoidmisega vähimatki pistmist oleks siis ma oleks asjaga ka kohe tegelenud. Ma ei käi siin tööl, lihtsalt huvi pärast loen, mis toimub. Vabandust, et oma ametit nimetasin, tundus see hetk vajalik. Ei tahaks esindada tööväliselt veebis surfates it-d ega arendajaid ega midagi muud sellist. Vaatan asju tavalise kasutaja perspektiivist.

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jaan » 08 Sept 2013, 18:13

Jesper, mida iganes. Ma olen siis cool mees ja käin vajadusel exploreriga foorumis.
Sierra Is

Kasutaja avatar
erx
aktivist
Postitusi: 291
Liitunud: 28 Nov 2007, 02:24
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas erx » 08 Sept 2013, 20:35

Mul on selline programm nagu CCleaner, lasen sellega vahest kõik puhtaks ja korras.

Jaanus
Klubi liige
Postitusi: 1729
Liitunud: 15 Juul 2007, 14:00
Nimi: Jaanus
Asukoht: Tallinn

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jaanus » 09 Sept 2013, 22:22

Kellegil sierra esimest amorti on käepärast, et selle alumise otsa läbimõõt mõõta?
'89 3d 1,6
Sierra Cosworth is Bruce Springsteen

Vasta