vaba teema, kuid jääme viisakaks

vaba teema, mula ja pläma...
Vasta
Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 18 Veebr 2011, 21:46

Praktika on näidanud, et eelsüüteküünlad kipuvad ikka aasta jooksul tihti läbi minema või midagi peale aastat siis.
Asi ka selles, et need küünlad ei olnud enne ka uued, kui ma selle auto sain, mõne küünla vist vahetasin ära ka, aga asemele panin ka küünla, mida olin enne kasutanud.
Ehk siis juba niigi kasutatud küünlad on üle aasta vastu pidanud, väga üllatav minu senist praktikad diisli eelsüüteküünlade osas arvestades.

Eks see tähendab seda, et järgmine talv kindlasti on mõni läbi.
Ma kasutan ju eelsüüteküünlaid päris palju ka, seda üllatavam see on.
Suvel ainult ei kasuta neid praktiliselt üldse ja sügisel sõltuvalt temperatuurist ja kaua auto seisnud on.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tanel » 18 Veebr 2011, 22:27

oliver85 kirjutas:
Tanel kirjutas:Väike gin ja poolene viin ei tee veel mehele midagi,see on see kui naine maha jätab,saate alkohoolikuteks :mrgreen:

V vastupidi :mrgreen:
Ei :D
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tarmo » 19 Veebr 2011, 00:15

AlarT kirjutas:...Ma kasutan ju eelsüüteküünlaid päris palju ka, seda üllatavam see on.
Suvel ainult ei kasuta neid praktiliselt üldse ja sügisel sõltuvalt temperatuurist ja kaua auto seisnud on.
hmm, ma lasen alati eelsojendus küünaldel vähemalt niikaua järel olla kuni tuli põleb armatuuris, talvel lasen umbes pikemalt ja suuremate külmadega isegi kaks korda. kindle on see et mondeol see tuli ei näita midagi, corollal oli kuulda relee klõpsu ja mingil autol põles tuli kuni reelee tegi klõpsu

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tarmo » 19 Veebr 2011, 09:42

palju õnne oliver

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 19 Veebr 2011, 10:44

Ega sierral ka, kui tuli kustub, küünlad on tegelt veel järgi.
Kui kuulen relee klõpsu, siis küünlad kustusid, praegu ma lasen 2 klõpsu releel ära, siis keeran uuesti süüte sisse, ootan natuke ja siis alles käivitan.
2-3 korda lasen ma siis eelsüüte küünlaid praegu.
Olen mõelnud ka selle tule küünaldega ühendada, aga siis peab uurima, millega tuli töötab.

Sügisel lasin kuni 1 korra, sõltus, kui külm oli, aga tal pikk välp, mingi 20-25 sekundit.

Seda kõike arvestades, on üllatav, et need veel töötavad.


Aga noh, nüüd plokisoojendus järgi.
-5-ga see diislil kütusekulu kohapealt kindlasti ära ei tasu, sest diislile ei mõju see temperatuur nii hullult, kui bensule, eriti veel nii vähese külmaga.
Bensuautol ilmselt oleks juba kasu sees, kuna see hakkab külmast peast räigelt kütust võtma.

Mina kasutan plokisoojendust ikkagi mootori ja aku säästmiseks ja lihtsalt käima saamiseks, ehk siis mingi -20 panen ta ilmselt järgi, mitte enne, võibolla -15 ka, aga mitte enam soojemaga.
Aku tahab nii või naa laadimist, sellest ma ei pääse 3km otsi, ma ikka ei saa sõita, nii et maja ees käima kohe sõitu ja siis seisma, tihti ka sellepärast, et aknad jääs või udused, jääkirmetisega jne.

Nii või naa on kasulik enne natuke soendada koha peal.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tarmo » 19 Veebr 2011, 14:37

see ajutine kõtgem kütusekulu on mul pohhui arvetades ilusaid ilmu. veebruar on tõsiselt ilus kuu, päike kõrgel, ilm külm ja lumi maas. ploki soojendus ikka mootri säästmiseks hea ma mõtlen

praegu just vaatasin kuidas abraham jäi auhinnast ilma. ilmselt sellepärast et kivisaarega läbi ei saa. aga metsakutu vähemalt sai aru et tegelikult kuulub see auhind abrahamile, retsept mõlemale

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Jaan » 19 Veebr 2011, 15:49

Abraham ropendab ja rõvetseb niisama, mõne aasta pärast rahuneb maha nagu kõik teisedki ja hakkab ehk head mussi tegema.
Sierra Is

Kasutaja avatar
Kups
fanaatik
Postitusi: 933
Liitunud: 12 Okt 2008, 02:10
Asukoht: Lääne, Harju- ja Järvamaa

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Kups » 19 Veebr 2011, 15:58

ei meeldi need muusikaauhindade üritused ja asjad. muidu mõte iseenesest tore.
ei meeldi sellepärast, et vastik fail on see, et seal üritusel tuleb kõik lindist ja need maigutavad suud. kurat annad auhinnast kohalikule staarile kes nagu elavat etteastet ei saa tehtud.
ei oleks raske teha ju nii, et kasvõi väikene orkester või pillimeeste rühm lavale ja teeb iga artistiga mingi seade, sellega jääks ära see suur helimehe töö, et igale esinejale vaja asjad kiiresti paika. kui nii asjad oleks, siis isegi vaataks rõõmuga.
sama jama ka r2 aastahitiga mis iga aastaga järjest enamasti hääbunud. selle algusaegadega tulevad meelde vana aasta lõpud kus pikkade maraton saadete jooksul sai korke lahti kruvitud ja vastu lage paugutatud. samal ajal kõrvad seda toredat möla ja hitte kuulamas :D

aga eesti laulu pole see aasta vaadanud. eelmine aasta vist oli ilusti, et suud liikusid õigesti ainult osadel back tuli lindilt. kuidas see aasta on, saab vist täna näha.
kups (ättt) mbgrupp. ee
56 158 990

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tanel » 19 Veebr 2011, 21:57

Sirvisin päeval soome foorumeid hulgi ja avastasin et morette tulesid liigub ca 150e eest juba,samamoodi cossi esistangesid alates 65e :)
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Jaan » 19 Veebr 2011, 23:31

Krt, see Morette teema on ulme. Liigub neid stabiilselt jebais nii 60 kui 300 naela juures. Kokkuvõttes on see ju suva firma tuuningsitt mis ei peaks kedagi enam kottima kui mudeli tootmine on 20a tagasi ära lõpetatud. Milleks 91a Sierrale osta Morette tulesid 150€ eest paar? Mootor endiselt vana hea dohc ka homme hommikul, peale eilset tulede installi edasi. Mõttetu tühikargamine minu silmis. Kui point on, et erineks teistest siis jumala pärast, osta cossu sierra, see on alati kõvem kui morette tuled suva sierra ees.
Sierra Is

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tanel » 19 Veebr 2011, 23:46

:mrgreen:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Jaan » 20 Veebr 2011, 00:10

Mis selle naerusuu point oli? Et mehel olid Morette tuled ja siis hankis endale nende külge kunagi cossu ka? Või naesid selle üle, et mees, kellel on cossu jaoks raha võib ka endale Morette tuled lubada? Või kui kõigil on cossud siis Morette tuledega cossumees on kõige suurem kala tiigis?
Sierra Is

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tanel » 20 Veebr 2011, 00:32

kala tiigis jah,sa ei saa aru mis on ilus :lol:
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tarmo » 20 Veebr 2011, 00:36

ilus on kõik muu seal moretede taga

Kasutaja avatar
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas xr4 » 20 Veebr 2011, 01:18

Tarmo kirjutas:ilus on kõik muu seal moretede taga

Hetkel jäävad need tuled mootorii varju jah, aga kui oleks tava sierra siis oleksid need tuled vinged ja pälviksid eraldi au :lol:
XR4iPilt

Vasta